«عشق شرقی گودو» به ایرانشهر آمد/ معرفی برگزیدگان پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی تئاتر مولوی


به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نمایش «عشق شرقی گودو» به کارگردانی ابوالفضل حاجی علی‌خانی روز یکشنبه 26 فروردین‌‌ماه ساعت 19:15 در سالن دکتر ناظر زاده کرمانی اجرای عمومی خود را آغاز کرد.

نمایش «عشق شرقی گودو» با بازی ابوالفضل حاجی علی‌خانی، نساء یوسفی، مجید آهنگران، محسن زرآبادی و افشین غیاثی مطابق با جدول به صحنه خواهد رفت.

آخرین فرصت برای ارسال متون نمایشی بخش صحنه‌ای شانزدهمین جشنواره بین المللی  تئاتر مقاومت آخر ادیبهشت 97 خواهد بود.

*شهرام کرمی به تماشای «سانتی متر» نشست

نمایش «سانتی‌متر» شب گذشته با حضور شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی کشور به صحنه رفت. وی  پس از تماشای این نمایش «سانتی‌متر» را نمایشی با ویژگی‌های خاص و قابل تقدیر دانست و گفت: نمایش «سانتی‌متر» یک نمایش خلاقانه است که هم ایده و هم اجرای خیلی خوبی دارد.

وی در ادامه افزود: «سانتی‌متر» نگاه انسانی، مضمون غنی درباره زندگی، رابطه انسانی، مرگ، امید و از همه مهم‌تر انسانیت دارد و به خوبی توانسته  به سوژه مورد نظرش بپردازد و در شکل اجرایی نیز کارگردان شیوه خلاقانه‌ای به کار برده‌ است.

*پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی برگزیدگانش را شناخت

مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی (یادمان زنده یاد، محمود استاد محمد)،  با حضور جمعی زیادی از هنرمندان، اساتید و دانشجویان تئاتر دانشگاهی و همچنین هیئت مدیره بنیاد محمود استادمحمد در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی برگزار شد.

 ندیس ویژه مرکز تئاتر مولوی به همراه لوح سپاس برای یک عمر فعالیت خستگی ناپذیر و تکرارنشدنی هنرمند فقید محمود استادمحمد، از طرف مرکز تئاتر مولوی و پنجمین دوره نمایشنامه خوانی این مرکز به نماینده بنیاد استادمحمد تقدیم شد.

علاوه بر آن بدون ترتیب اولویت، چهار گروه (1. حسین ملکی و وحید رهجو برای نمایشنامه مرزداران، 2. امیرمهدی غرشی برای نمایشنامه زایش تلگرامی، 3. مهدی ملکی برای نمایشنامه آقا ذبیح، 4. حسین ناظمیان پور برای نمایشنامه مایکلفسکی) به عنوان آثار برگزیده پنجمین دوره نمایشنامه خوانی مرکز تئاتر مولوی انتخاب شده و با اهدای لوح، از آنان تقدیر به عمل آمد.

همچنین به 3 گروه برگزیده این دوره از نمایشنامه خوانی (نمایش‌های: زایش تلگرامی، آقا ذبیح و مایکلفسکی) که تاکنون در هیچ سالنی اجرای عمومی نشده اند، امکان قرار گرفتن مستقیم در بازبینی اجراهای عمومی مرکز تئاتر مولوی در سال 97 بدون گذراندن مرحله بازخوانی آثار، داده می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *